Kiwi

5. června 2008 v 19:17 | Kamik =o)
Kiwi je ovoce dostupné ve všech ročních obdobích a tak nic nebrání tomu, aby se tento významný zdroj vitaminu C objevoval na vašem jídelníčku často.
Kiwi je plod aktinidie ovocné, která může dosahovat výšky až osm metrů. Pochází z Číny, proto se mu také říká čínský angrešt. Vyšlechtěné velkoplodé odrůdy kiwi ale mají svůj původ na Novém Zélandě, odtud pochází jejich obchodní název.

Účinky na organismus
- posiluje imunitní systém
- prevence proti infekcím
- podporuje růst kostí
- urychluje látkovou přeměnu
- stimuluje srdeční sval
- zpevňuje cévy
- podporuje tvorbu hormonů
- zlepšuje vidění
Kiwi obsahuje velké množství vitaminu C, v gramu kiwi je miligram vitaminu C, čímž pokrývá denní spotřebu tohoto vitaminu. Zlepšuje náladu a snižuje stres, vitamin C se podílí na urychlení látkové přeměny, zvyšuje soustředění. Nalezneme tu ale i mnoho hořčíku, který přispívá ke zdravé funkci srdce. Hlavně v zimních měsících je kiwi výbornou prevencí chřipek, nachlazení a rýmy. Je to i významný zdroj energie pro sportovce, kterým také pomůže například při namožení vaziv nebo podvrknutém kotníku, protože díky vysokému obsahu vitaminu C zpevňuje vaziva.
Tyto plody můžeme dlouho skladovat a nejsou přitom ani tolik chemicky ošetřeny jako jiné ovoce. Při teplotě 1 °C a 90% vlhkosti vzduchu vydrží až 5 týdnů. Kiwi chutná nejlépe v čerstvém stavu, ale můžeme z něho dělat i kompoty, koláče, ovocné dezerty, marmelády, používají se ke zdobení dezertů a výrobků studené kuchyně. Někteří lidé na kiwi reagují alergicky.
Dáte si kiw(v)i? :oDD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš svůj hubnoucí bloček?

Jj
Nn
Chci si založit

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama