Jak se stát vegetariánkou?

5. června 2008 v 19:20 | Kamik =o) |  Hubnutí
Rozhodla ses přejít k vegeteriánské stravě nebo se o to alespoň pokusit?Přechod by neměl být nijak násilný, proto začni pozvolna.Mám pro vás pět tipů, které ti mohou pomoci :o)

Nejprve ze svého jídelníčku vyřaď maso a masné produkty alespoň na tři dny v týdnu, což by ti nemělo činit velké potíže.Potom počet dní zvyš na pět.S jídelníčkem si nemusíš nijak zvlášť lámat hlavu-prostě jen nahraď maso a živočišné produkty rostlinnými výrobky, které se dají koupit již téměř všude.Místo masa můžeš snadno použít luštěninovou nebo obilnou náhradu.Tento způsob stravování dodržuj šest týdnů.
Projdi si několik prodejen se zdravou výživou.Nalezneš zde širokou škálu vegeteriánských jídel a surovin.Neboj se je vyzkoušet.I když ti některé nebudou chutnat, 100% najdeš i ty, na kterých si moc pochutnáš!
Kup si dobrou vegeteriánskou kuchařku anebo se přihlas do kurzů vaření.
Snaž se o své výživě dozvědět co nejvíce.A pokud ti nebude něco jasné nebo nebudeš vědět, jak správně sestavit jídelníček, neboj se zeptat a vyhledat nutričního terapeuta.Hlídej si ovšem dostatečný přísun bílkovin, vápníku a vitamínu B12.Popřípadě se budeš muset spolehnout na doplňky výživy.
Do ničeho se nenuť.Někteří lidé po několika měsících vegeteriánství zjistí, že jim tento typ stravy nesedí.Cítí se unaveni, bez energie a podobně.Buď je špatně sestaven jídelníček a chybí v něm některé složky, nebo si organismus zkrátka o maso řekl.Poslouchej tedy své tělo a neuděláš chybu.
Jsem semi-vegetarián tzmn žhe jím jen kuřecí maso a vyjímečně určenéí upravy vepřovýho, ae kdybych nemusela tag nejím žádné
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slimline Slimline | Web | 6. června 2008 v 6:45 | Reagovat

Přeji pěkný den, ať se daří :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama